Hakkımda

GEÇMİŞ

Sevdiğim şehir İstanbul’da, bir kış mevsiminde, Aralık ayının, uğurlu sayım 7. gününde doğdum. Dünyalar kadar sevdiğim canım kardeşimin ve benim varlığımızın sebebi, Anne ve Babama minnettarlıkla hep teşekkür ediyorum. Marmara Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Lisansını tamamladıktan sonra, San Diego State University USA‘da İngilizce ve İşletme eğitimi aldım. Macera dolu günler sonunda Türkiye’de Perakende ve Hızlı Tüketim sektörlerinde çalıştım. 1995 yılında,  Fortune Kariyer Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri’nde güçlü partnerler ve güçlü bir know how ile  çalışmalara başladık. O tarihte insan kaynakları kelimesi geçmiyordu bile. Mail yoktu. Akıllı telefonlar yoktu. Sabit telefon ve  faks ile yürüyordu işler.  Tesadüfen bu iş bana çarpmıştı. İnsana dair bir işti. İlişkiler ve iletişim önemli idi. İş mevzusu, insanın hayatında çok önemli bir faktördü. Burdan yola çıkarak bir vizyonun peşinden gittim. İnsanı tanıma, kılavuz olma, isteklerini gerçekleştirme ve kendim içinse bundan haz alma noktasında, doğru bir noktada olduğumu öngörüyordum.

FORTUNE NE YAPIYOR?

Şans, Talih, Kader, Kısmet, Tesadüf, Gelecek, Servet anlamını ifade eden, 7 anlam ve 7 harften oluşan Fortune, İstanbul’da tasarlanmış, kurulmuş, çok emek verilmiş, Türkiye’de ve globalde başarıları olmuş, sektöre fazla sayıda profesyonel yetişmesini sağlamış, bana ait olan bir şirket. Fortune; yurt içi ve yurt dışı işe yerleştirme, üst düzey yönetici araştırmaları yapan, insan kaynakları ve kariyer yönetimi danışmanlık firması. Fortune, müşterilerinin rekabet güçlerine katkıda bulunmayı hedefleyen hizmetleri, servis kalitesi ve profesyonel yaklaşımı ile bugün de, portöyünde yer alan ulusal ve uluslararası kuruluşlara hizmetlerini sunmaya devam ediyor, çalışma prensipleri ve değerleri ile sunulacak tüm çözümlerin, bir ’’İşgücü Mimarisi’’ (Workforce Architecture) detayında ve kalitesinde olmasını hedefliyor.

NELER YAŞANDI?

Yazı dizisi ve köşe yazarlığı hep keyif aldığım bir şey oldu.  (CEO’s, CIO, VE, Working Mother, Black&White, Türkiye Futbol Vakfı, Estetica dergileri, Posta Gazetesi, İstanbul Sanayi Odası Dergisi) Finansbank KobiFinans Uzman Danışman olarak görev yaptım. TV kanalları, İnternet TV programları konuk katılımcı ve Ekonomi dergileri adına görüş bildirme çalışmalarım oldu. Türkiye’de ilk kez uygulamaya geçirilen Dünya Bankası sponsorluğunda-ihale ile kazandığımız Özelleştirme Sosyal Destek Projelerini yönettim. Dünya Bankası tarafından şahsıma verilen ‘’Business Advisor’’ sertifikası sayesinde  Üniversitelerde Genç Girişimci Geliştirme Eğitim Programları,  İş Kulübü toplantıları, İş Güvencesi Yasası, Mikro Ölçekli Finansman Toplantıları, Girişimcilik Eğitimleri, Konferanslar verdim. Eğitim kurumlarında Kariyer Planlama seminerleri gerçekleştirdim.  Organizasyonel Değişim,  Yeniden Yapılanma, Assesment ve Outplacement Projelerinde rol aldım ve yönettim.  Fizibilite Çalışmaları ve  Yatırım Danışmanlığı yaptım.

NE YAPIYORUM?

Hem iş arayanlar, iş değiştirmek isteyenler hem de kurumlar adına istihdamın öneminden yola çıkarak, ana işim HeadHunter olarak aktif çalışıyorum. Değerli kurumlar adına yetenek keşfi yaparak, istihdam çözüm önerileri sağlayarak, yetenekler ve kurumlar adına değişime öncülük ederek, hayatlara dokunmaya, severek, mutlulukla ve yüksek heyecanla ekibimle birlikte devam ediyorum.  HR Analytics ile ilgili araştırma ve uygulama projeleri yürütüyorum.  

İLGİ ALANLARIM VE KABİLİYETLERİM

Yazmayı ve fotoğraf çekmeyi çok seviyorum. Müziğe, çok ayrı ve yüksek tutkum var. Müzik evrensel ve yaşananlara anlam yükleyen olağanüstü bir platform. Ritminde sır saklı. Hayat sevinci. Sanata, Mimari’ye hayranlığım, Felsefe’ye düşkünlüğüm var. Ressama, Yazana, Çizene, Müzisyene, Söyleyene, Düşünene sonsuz saygımla, yeryüzünde iz bırakanları bilmeyi ve anlamayı seviyorum. Dans gösterileri ve illüzyon showları, görsel bir şölendir bana. Hızlı ve adrenalini yüksek yaşamayı sevdiğimden, yurtdışındaki roller coaster denemelerim yüksek heyecan vermiştir. Tek spor yeteneğim kayak olmuştur. Formula’ya gitmeyi severim. Yarış arabaları hep ilgimi çekmiştir. Film seyretmeyi sevmekle beraber, yabancı yapım aksiyon filmleri tercihimdir. Kağıt oyunlarından keyif alırım. Özgürce seyahatler ve keşfetmek mutlu eder.  Çok sıkı bir kulaklıkla, yeni tanıştığım 8D müzikleri ilgimi çekiyor. Uzun zamandır ihmal ettiğim piyanoma dönüş yaptım ve ayrıca Ukulele enstrümanını öğrenmeye başladım. Çin felefesi  I-Ching ile uzun zamandır profesyonel seviyede ilgileniyorum. Yıllardır takipçisi olduğum İllüminati, Tapınak Şövalyeleri, Ezoterik Teşkilatlar konularına ek olarak  Organize Üst Akıl, Yeni Dünya Düzeni, Digital Çağ konularını araştırıyorum.

Teşekkür Mesajım;

Öncelikle çok değerli Ailem’e, akrabalarıma, dostlarıma, benimle aynı yolda yürümüş ve hala yoldaki ekibime, iş partnerlerime, müşterilerime, tedarikçilerime, komşularıma, yaşam yolculuğumda beni tanıyanlara, tüm değerli iş insanlarına, emeği geçen herkese, hayatımı değiştiren, hayatını değiştirdiğim, ilham aldığım, duygu ve düşünceleri ile bana mutluluk ve sevinç yaşatan herkese  sonsuz şükran ve teşekkürlerimi sunuyorum.

Ayşen Arıduru