Bana Özel – Kutsal Ev

İlahi güçle verilmiş lütuflara, karşılığımdır, itaatimdir, Kutsallığım.

Ruh ve gönülden bağlıdır insan, kendine, sevdiklerine ve hayatına. Güzel bir aileye sahip olmaksa en büyük ödülüdür, aile bağları güçlü olan herkes yaşamanın keyfini sürer ve huzurunu bulur.

Hep ulaşılması gereken bir hedef olarak gördüm. Mabedim ve mahremimdir yaşadıklarım. Sardığım, sarmaladığım ailemi, yara almayacak, zedelenmeyecek kadar üzerine titredim. Ruhsal ve ahlaki yaşamsal standardlarını aşmadım ve de  esirgemedim. Aileyi bir arada tutabilmenin ve ahenkli bir yaşama sahip olmanın esas olduğunu düşünerek, yaşamın altın kuralının peşinde oldum. Sahip olmak ve ait olmanın anlamını ve gücünü öğrendim, ve bunu her zaman koruyacağıma dair kendime söz verdim. Olduğum gibi oldum her zaman,  yüreğim ışık oldu insanlarıma, evime. Sonra o ışık tekrar bana yansıdı. Böylelikle ışık büyüdü görkemli dünyamızda. İyi günü, zor günü paylaştık. Birbirini kırmamanın ihtirasını yaşadık, hatta kavga bile bundan çıktı. Birbirini düşünmekten başka hiçbirşey önemli değildi. İşte böyle güzel, pak, duru, mutluluk duyguları ile dolu ve sevgi içinde bir ailem oldu. Değerli dostlarım, komşularım, iş arkadaşlarım çevremdeki herkesin, dünyamda yeri ve önemi vardır. Aynı hassasiyet ve şevkle hepimiz bir arada aynı ağaca sarılıyoruz.  Zaman da şahit.

En yakınında canının bile bilemediği, göremediği şeyler vardır. Hem kendimi biraz olsun ifade etmek hem de bir gün hayatta olmadığımda onlar için unutulmayan olmak istedim. Geleceğe hazırlığım ve hatıralarımdır tüm olanlar.

Ayşen Arıduru

Hafıza-i Beşer Nisyan ile Malüldür.

Yani insan unutur.

Hem bir büyük bir lanet hem de hediye.

Hediyedir, çünkü kalbini kıran dostunu unutmak istersin

İhaneti, yalanı, utanç verici anları, yalnızlığını

Hayal kırıklıklarını, çuvalladığın dibe vurduğun, ilk aşkından ayrıldığın anı

Ölümü unutmak gerçek bir hediyedir

Unutur ve kurtulursun

İnsanları unutabilirsin, olayları, mekanları, zamanı unutabilirsin

Bir insanı da unutabilirsin, hatta onun sana yaptıklarını da Ama o insanın sana neler hissettirdiğini asla unutamazsın


Bana Özel – Kutsal Ev Bölümündeki Şiirlerim

Seni Çok Özledim Be Babam

Sen Olmadan Asla Olmazdı

Bir Babalar Günü

Bizim Hikayemiz

Yüce Evimsin

Alarama Sevgimle