Analiz & Olanlar

Tüm dünyada yaşanan bu buhran ile Korku salındı. Hedef Avrupa gibi gösterilse de ülke ayırt edilemezdi. Kendilerine bile yaptılar. Yeni dünya düzenine hazırlanmak için insanlar ve hayatlar yeniden formatlanıyor. Senaryolar ve yol haritaları belli. Bir değişim gerçekleşiyor. Bu değişim, planın parçası.

Uzaktan çalışma, esnek çalışma düzeni, on-line alışveriş, uzaktan eğitim ile zaten başlamış olan değişim, mecburi adaptasyon ile son hızla devam etmekte olup, teknolojinin hayatın her bölümüne sirayet etmesini, yapay zekayı kullanmayı, sanal parayı, robotları kullanmayı, bencil olmayı, başkaldırmamayı, duygusuzluğu, yargılamamayı, bambaşka bir hayat düzeninde devam etmeyi, sosyalliğin azalmasını, değerlerin giderek kaybolmasını sağlayarak, gelenekler ve geleneksel yaşam yerine, yeni hayat düzeninde varolmayı öğretecekleri ve bunun için bir ön hazırlık dönemi olduğunu düşünüyorum. Elenme için önce bir sebep olmalıydı. İnsan değişecekti. Toplumlar değişecekti. Ülkeler, politikalar değişecekti. Nasıl tohum dna’ları değişti, iklim değişti ise, sıra insan hayatına geldi. Farklı bir insan ırkı ile dünya başka bir hal alacaktı. Bunun için kaos yaratılmalıydı.

Hiçbirşey göründüğü gibi değildir, anlamı çok büyüktür ve Artık Hiçbirşey eskide olduğu gibi de olmayacak. Yeni Dünya Düzenini göremeyeceğiz belki de ama Hazırlık ve Test dönemini hep birlikte yaşayacağız görünüyor. Yüksek bir bilinç ve enerji ile düzene uyum sağlamayı öğrenmeli, geleceğe odaklanmalıyız. Temkinli ve dirayetli kalmalı, bu zor günleri birlikte aşmalıyız. Kriz ve kaosların başlangıcı varsa, sonu da var. Her sonun da yepyeni bir başlangıcı olacak.

Mutlu Olma & Mutlu Kılma çabasını, Hayatınızın Merkezine Almanız Dileğimle Sıhhatli Günler…

Ayşen Arıduru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir